Strona główna » Klasa N3 po 20. Rajdzie Rzeszowskim – podsumowanie

Klasa N3 po 20. Rajdzie Rzeszowskim – podsumowanie


Załoga Oponeo Motorsport Marcin Gagacki / Marcin Bilski zajęła 3. miejsce w klasie N3 na Rajdzie Rzeszowskim, co dało im prowadzenie w generalnej klasyfikacji klasy po 4 rundach RSMP.

Rywalizacja podczas rajdu była bardzo ciekawa. Aż pięć załóg wygrywało odcinki specjalne. Jak na trasach Podkarpacia radziły sobie inne zespoły?

1.  T. Ratajczyk / R. Fiołek

Zwycięska załoga miała problemy z autem. Pięciokrotnie zrywało się mocowanie skrzyni biegów. Na szczęście usterki były usuwane na czas i zespół nie otrzymał karnych sekund. Dobra jazda na odcinkach specjalnych przyniosła upragniony sukces.

2. P. Stryjek / K. Stryjek

Bracia Stryjek cały czas liczą się w walce o mistrzostwo. Renault Clio spisywało się bez zarzutu. Sama załoga mówiła po rajdzie, że mimo dobrego tempa zaprzepaścili szanse na zwycięstwo w rajdzie, ponieważ po dłuższej przerwie w ściganiu popełniali proste błędy. Ponadto, ze względu na kurczący się zapas „twardych” slicków, rajd kończyli na resztkach opon nie podejmując zbędnego ryzyka.

3. M. Gagacki / M. Bilski

Gagacki i Bilski po walce w 20. Rajdzie Rzeszowskim

 

rajd rzeszowski gagacki
(fot. Arkadiusz Bar)

4. R. Rybacki / G. Bar

Zwycięstwo na dwóch odcinkach specjalnych pokazało, że Renault Clio może bez problemu rywalizować z Hondami. Liczy się przede wszystkim maksymalna koncentracji i zgranie ekipy. 4. miejsce na Rajdzie Rzeszowskim to dotychczas najlepszy wynik tego zespołu w obecnym sezonie.

5. P. „Herbi” Rudzki / B. Holdenmayer

Obrońca tytułu mistrzowskiego nie ukończył rajdu. Na 1 OS załoga najechała na ostry kamień i przebiła oponę w samochodzie. Byli zmuszeni  na niej jechać jeszcze przez następne 4 kilometry. Na następnych odcinkach ruszyli do odrabiania strat, ale czasy nadal były słabe. Podczas sprawdzenia samochodu w serwisie po rajdzie okazało się, że nie działał czujnik uruchamiania V-TEC. Spowodowało to spadek mocy auta o 30 KM. Na dodatek na przedostatnim OS, na jednym z cięć wypadł wąż z pompy paliwa w zbiorniku i rajdówka stanęła na dobre.

6. M. Berliński / P. Skrzywan

Pecha miał także zwycięzca Rajdu Karkonoskiego. Pierwszy dzień był bardzo nieudany – ostatnie miejsce w klasie. Drugiego dnia załoga chciała odrobić przynajmniej część strat. Niestety pierwszy odcinek zakończył się dachowaniem na prawym zakręcie. Na szczęście załodze i ich Peugeotowi 206 nic poważnego się nie stało. Do Rajdu Dolnośląskiego uda się wszystko naprawić.

KLASYFIKACJA GENERALNA KLASY N3 PO 4 RAJDACH:

1. M. GAGACKI - 35 pkt.

2. "HERBI" / B. HOLDENMAYER - 33 pkt.

3. T. RATAJCZYK / R. FIOŁEK - 29 pkt.

4. P. KROTOSZYŃSKI / T. MARKIEWICZ - 22 pkt.

5. M. BERLIŃSKI - 19,5 pkt.

6. T. HUPAŁO / D. DUZIAK - 17 pkt.

7. P. STRYJEK / K. STRYJEK - 13 pkt.

8. R. RYBACKI / G. BAR - 13 pkt.

9. M. WŁODARCZYK / G. DACHOWSKI - 7,5 pkt.

hd-wideo

See video