Obsada 39. Rajdu Świdnickiego Krause


Poznaliśmy oficjalną listę startową 39. Rajdu Świdnickiego Krause. Do Świdnicy zjedzie się czołówka polskich kierowców, aby rywalizować w ramach drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Mistrz Polski, Kajetan Kajetanowicz pojedzie z numerem jeden. Będzie miał bardzo silną konkurencje. Peugeoty 207 S2000 będą prowadzić zawsze groźni Bryan Bouffier (mistrz Polski w sezonach 2007 – 2009 i triumfator Rajdu Monte Carlo 2010) oraz Grzegorz Grzyb. Po przesiadce ze Skody do Mitsubishi Lancera EVO X, wystartuje doświadczony Leszek Kuzaj. W zawodach tej rangi nie mogło także zabraknąć Michała Sołowowa i Tomasza Kuchara.

W klasie N3 będzie się ścigać 9 zespołów. Mistrzowie Polski w klasie, Piotr Rudzki i Bartłomiej Holdenmayer będą musieli stawić czoła kapitanowi Oponeo Motorsport – Marcinowi Gagackiemu, który jest obecnym liderem klasy N3. Zwycięstwo w klasie N3 podczas Rajdu Lotos podziałało bardzo motywująco.

Marcin Gagacki, nazywany „Gackiem” bardzo lubi luźne nawierzchnie. W tym przypadku rajd będzie przebiegał po asfaltowych trasach. Zawodnik wraz z pilotem Dariuszem Gurdziołkiem zapewniają, że postarają się być równie szybcy jak w Rajdzie Lotosu i zachować prowadzenie w klasyfikacji klasy N3.

W rajdzie wystartują także Marcin Berliński i Krzysztof Jeżewski. Zawodnicy ci podczas Rajdu Lotos uszkodzili zawieszenie samochodu. Tym razem zapowiadają walkę do samego końca imprezy. Będzie to dla nich debiut w RSMP na trasach asfaltowych. Pozostali zawodnicy, którzy widnieją na liście startowej to: Piotr Krotoszyński, Mirosław Włodarczyk, Rafał Rybacki, Tomasz Ratajczyk, Tomasz Hupało oraz Sylwester Olszewski.

W sumie do 39. Rajdu Świdnickiego Krause zgłosiło się 46 załóg. Impreza odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2011 roku. Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Zapraszamy do kibicowania!

hd-wideo

See video