Przed nami 21. Rajd Dolnośląski


Przerwa pomiędzy kolejnymi rundami RSMP była krótsza niż zwykle. Już w dniach 2-4 września odbędzie się 21. Rajd Dolnośląski.

Na fotelu lidera klasyfikacji RSMP będzie chciała umocnić się załoga Bryan Bouffier / Xavier Panseri. W Kotlinie Kłodzkiej nie zobaczymy Macieja Rzeźnika i Radosława Typy, a na odcinki specjalne powróci Leszek Kuzaj. Dołączy do niego nowy pilot - Paweł Drahan. Michał Bębenek ponownie wystartuje ze swoim bratem Grzegorzem w roli pilota.

W klasie Open wystartuje Piotr Małaszuk, który znany jest ze startów w United States Rally Championship. Załoga Tomasz Porębski  / Paweł Stefanicki startujący ostatnio w wyścigach górskich zasilą stawkę grupy R.

marcin gagacki
Gacek walczy o Mistrzostwo Polski w klasie N3. (fot. Arkadiusz Bar).

W klasie N3, oprócz Marcina Gagackiego z pilotem Marcinem Bilskim z OPONEO MOTORSPORT, wystartuje jeszcze 5 załóg. Do startów w rajdach po wypadku na Rajdzie Karkonoskim powraca Tomasz Hupało. Gacek jako lider w klasie wyruszy na trasę rajdu jako pierwszy. 

Zawodnicy będą ścigać się na 13 odcinkach specjalnych wśród których zaplanowany jest superoes. Widowiskowa rywalizacja na ulicach Kłodzka rozegrana zostanie tuż po uroczystym starcie - 02 września, w piątek wieczorem. W sobotę rajdowcy pojawią się na Spalonej, Międzylesiu i Gorzanowie, a w niedzielę w Kolonii Gaj, Dębowinie oraz Radkowskiej Perle. Cała trasa rajdu liczy 519,42 km (w tym 150 km odcinków specjalnych).

Łącznie w rajdzie wystartuje 38 załóg.

hd-wideo

See video